Підсумки березня - 2017 в освіті столиці: головні події


Підписано Міську галузеву угоду між профспілкою освітян столиці і Департаментом освіти і науки, молоді та спорту КМДА укладена на 2017-2020 роки. Під час засідання Ради Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України було підписано міську галузеву угоду на 2017-2020 роки.
Президент Міжнародної асоціації директорів провів лекцію київським освітянам. Березень розпочався для освітян Києва зустріччю з Арі Покка – директором фінської школи, президентом Національної й Міжнародної асоціації директорів, автором книги «Вищий клас. Шкільне управління по-фінськи».
Київ впроваджує нову систему електронного запису дітей у дошкільні навчальні заклади міста. Київ офіційно припинив роботу зі старою системою, відтепер добір та комплектування груп відбуватиметься з нової системи.
Цього року Київський університет імені Бориса Грінченка передбачив квоту для випускників столичних шкіл. Київський університет імені Бориса Грінченка спільно з Київською міською державною адміністрацією передбачили в правилах прийому на 2017 рік вступ за квотою-3 для випускників столичних шкіл.
Київ розглядає варіанти підтримки батьків, діти яких навчаються у приватних дитсадках. Міська влада розпочала з батьками та освітянами широке обговорення механізмів фінансової підтримки приватних дошкільних навчальних закладів.
2 роки поспіль у Києві проходить освітній фестиваль управлінської майстерності «Kyiv EdFest». Департамент освіти і науки, молоді та спорту на весняних канікулах провів освітній фестиваль, на який запросив 16 унікальних спікерів з різних сфер суспільного та наукового розвитку нашої держави.
Розпочато щорічний загальноміський конкурс проектів на отримання грантів Київського міського голови. Основні напрямами, за якими освітяни столиці можуть подавати проекти: «Здорова дитина», «Чуйне серце», «Заклад з ідеєю», «Перспектива освіти».
Делегація освітян Києва відвідала з робочім візитом Фінську республіку. З 12 березня по 18 березня депутатський корпус Київської міської ради та освітяни Києва перебували у відрядженні у Тампере та Гельсінкі (Фінляндська Республіка). Мета навчальної поїздки полягала у детальному ознайомленні українських урядовців та фахівців, залучених до реформи шкільної освіти, з досвідом і кращою практичною діяльністю фінських учбових закладів.
«Ми – разом!»: єднання через творчість. У Києві започатковано національно-патріотичний проект «Ми – разом!», у якому вже взяли участь близько 800 талановитих дітей з різних куточків України.
Освітня агенція Києва організувала для освітян круглий стіл «Нові підходи реформування системи навчання у початковій школі» та провела дискусію на тему: «Думка вчителів початкових класів та представників батьківської громадськості щодо нововведень у початковій школі».
Київ сприяв проведенню Всеукраїнського науково-практичного семінару «Шляхи оптимізації взаємодії педагогів дошкільних навчальних закладів і батьків вихованців у реалізації проекту «Афлатот». Семінар відбувся за участі координатора проекту Сесіль Дойен (Королівство Нідерланди), яка розповіла про основи соціальної та фінансової грамотності для дітей дошкільного віку.
Професійно-технічна освіта Києва – найкраща. Так,ПТНЗ Києва презентували себе на 21-ій Міжнародній будівельній та інтер'єрній виставці УкраїниKyivBuild Ukrainе, що стала провідним майданчиком просування будівельних і оздоблювальних матеріалів на будівельному ринку України, взяли участь у Міжнародній будівельній виставці InterBuildExpo2017, Київське вище професійне училище будівництва і дизайну зайняло І місцем у номінації «Веб-сайти навчальних закладів професійно-технічної освіти» у VII Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт навчального закладу, організували Вернісаж педагогічної творчості педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів міста Києва.
Церемонія нагородження педагогічних працівників навчальних закладів міста Києва з нагоди Міжнародного жіночого дня. Київська міська влада та керівництво Департаменту освіти і науки, молоді та спорту нагородили педагогів столиці грамотами та подяками, вручили нагрудний знак «Відмінник столичної освіти».
ХVІ Міський конкурс читців, присвячений творчості Тараса Шевченка. Проведено традиційне свято для учнівської молоді столиці, присвячене творчості видатного українського поета Тараса Шевченка.
Зустріч освітян із професором, доктором медичних наук, завідувачем кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології Національної медичної академії імені Платона Шупика Галиною Пилягіною щодо попередження небезпечних явищ у підлітковому середовищі.
Х Фестиваль-конкурс дитячих театральних колективів навчальних закладів міста Києва «Срібне джерело». Переглянуто 10 театральних вистав.
Перегляд творчих програм дитячо-юнацьких художніх колективів навчальних закладів системи освіти міста Києва на підтвердження та присвоєння почесних звань «Народний художній колектив» та «Зразковий художній колектив». Переглянуто творчі виступи 21 художнього колективу.
День українського добровольця. У Київському Палаці дітей та юнацтва відкрито виставку-фотопроект «Нескорені. Історія нашої війни збережена у телефонах воїнів» ГО «Київська міська спілка ветеранів АТО», проведено зустріч учнівської молоді з бійцями АТО. Київський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання спільно з представниками Київського військового комісаріату та ГО «Товариство сприяння Збройним Силам України та Військово-Морському Флоту «Цивільний корпус «Азов» провели уроки мужності в навчальних закладах столиці.
VI Міська методична виставка «Робота методиста в сучасному позашкільному навчальному закладі: виклики сьогодення, професійний стандарт, вектори розвитку».
Семінар-практикум «Організація та проведення І та ІІ етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» для представників районних штабів та ройових-учасників І (районного) етапу.
Міські відкриті змагання з судномодельного спорту в приміщенні серед учнівської молоді. У змаганнях взяли участь вихованці гуртків науково-технічного напряму позашкільних навчальних закладів столиці. Понад 60 дітей змагалися у запуску моделей суден різних класів.