Головна  →  Новини  →  2 червня 2023

Віталій Кличко на засідання комісії ТЕБ та НС: Рішення про цілодобовий доступ до укриттів – обовʼязкове до виконання всім установам і закладам. Саботажу глав районів терпіти не буду! (+фото, відео)

Віталій Кличко на засідання комісії ТЕБ та НС: Рішення про цілодобовий доступ до укриттів – обовʼязкове до виконання всім установам і закладам. Саботажу глав районів терпіти не буду! (+фото, відео)

Мер Києва Віталій Кличко ініціював засідання столичної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ній обговорили питання координації дій всіх служб щодо забезпечення роботи і доступу до укриттів у Києві. До участі в засіданні були запрошені представники Департаментів КМДА, ДСНС міста, правоохоронних органів, керівники депутатських фракцій Київради.

«На чому хочу наголосити. Минулого року місто виділило 320 млн гривень. Цього року – більш, як 900 мільйонів. Тобто, загалом – 1,2 мільярди гривень з міського бюджету виділили районам на облаштування укриттів. Цими коштами, підкреслю, розпоряджалися й розпоряджаються райдержадміністрації міста. Відповідальними є глави районів. На сьогодні виконання і використання коштів – вкрай незадовільне. В кінці червня підіб’ємо підсумки використання коштів на облаштування укриттів. І звернення до Президента на відсторонення чи звільнення можуть бути і на інших глав районів. Це не виправдання ні для кого абсолютно. Зрозуміло, що відповідальність – спільна. Всіх служб і моя, як мера міста», – заявив Віталій Кличко на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Він також нагадав, що глав районів столиці призначає Президент за поданням уряду, і мер столиці не може не те що звільнити голову району, а навіть винести йому догану.

«І маленька довідка: з 10 глав районів 9 у нас – представники від «Слуги народу». Керівник Київської міської військової адміністрації призначений Офісом Президента. Це – якщо про спільну і справедливу відповідальність, – підкреслив Віталій Кличко. – І сьогодні я наголошує главам районів, що саботажу терпіти не буду! Райони столиці- це не окремі князівства, де можна ходити в білих рукавичках і нехтувати виконанням своїх обовʼязків. Ви – представники влади столиці!».

Віталій Кличко також зауважив, що ухвалене рішення про цілодобовий доступ до укриттів – обов’язкове до виконання всім установам і закладам. Обов’язкове для контролю всіма відповідальними службами. Також до контролю за доступом буде долучена громадськість. Усі небайдужі можуть доєднатися і стати інспекторами громадського контролю. Звертатися потрібно до Департаменту муніципальної безпеки.

«Патрульна поліція, і ми за це вдячні, допоможе перевіряти доступність укриттів під час повітряної тривоги в комендантську годину. Також Київрада на найближчому позачерговому засіданні, яке відбудеться 8 червня, звернеться до парламенту. Щодо встановлення відповідальності, в тому числі, приватних власників приміщень укриттів, – за недопуск людей та неналежну роботу укриттів. Хочу звернутися до мешканців столиці. Ворог зараз обстрілює столицю балістичними ракетами. Коли тривога може пролунати за лічені хвилини. Якщо ви розумієте, що так швидко не дійдете до укриття, дотримуйтеся правила двох стін у помешканні», – зазначив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що столична влада посилює контроль за роботою укриттів. Також продовжує дбати про життєзабезпечення столиці. Підтримувати місто в належному стані. І навіть в умовах воєнного стану, робити столицю гарним і комфортним містом.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку