Головна  →  Новини  →  9 липня 2019

Ринок праці Києва потребує робочих рук

Ринок праці Києва потребує робочих рук

За даними дослідження Київського молодіжного центру та сервісу HeadHunter.ua, попит ринку на спеціалістів профсфери з року в рік залишається стабільно високим, незважаючи на роботизацію та автоматизацію великої частини процесів. Досить часто роботодавці стикаються з дефіцитом кадрів серед робітничих професій. Високий попит зберігається й на працівників у IT-сфері: програмісти, розробники, адміністратори мереж. Поступово зростає роль транспортної галузі, саме тому спеціалісти з автомобільного обслуговування, логістики також  є затребуваними на ринку.

Центри зайнятості Києва говорять, що місто найбільше потребує: мулярів, слюсарів, електрозварників, кухарів та спеціалістів з інформаційного і програмного забезпечення. Знання та професійні навики за цими професіями можна здобути у професійно-технічних закладах освіти столиці.

Приймальні комісії чекають абітурієнтів у таких закладах освіти:

Довідково:

Цього року прийом документів до професійно-технічних закладів освіти столиці стартував 1 липня та триватиме до 31 серпня. Протягом цього періоду вступники на базі 9 та 11 класів можуть подати до обраного  профтеху виключно оригінали документів.

Зауважимо, що місто Київ забезпечує безкоштовне навчання для учнів у закладах професійно-технічної освіти столиці. Практика попередніх вступних кампаній демонструє, що кількість наданих місць для безкоштовного навчання збігається із запитом вступників, отже шанс навчатися безкоштовно досить великий.

 Проте на спеціальності із завищеним попитом (напр. кухар, перукар, флорист, майстер нігтьового сервісу, автослюсар тощо) існують місця, що можуть оплачуватися за кошти фізичних\юридичних осіб (за контрактом). 

Нагадуємо, що для вступу до професійно-технічних навчальних закладів необхідні такі документи (згідно Закону України «Про професійно-технічну освіту»):

1. заява на ім’я директора навчального закладу;

2. оригінал документу про базову загальну середню освіту (свідоцтво) та додаток або оригінал документу про повну загальну середню освіту (атестат) та додаток;

3. свідоцтво про народження (для осіб, які за віком не мають паспорта) + копія;

4. паспорт (за наявності) + копія;

5. медична довідка за формою 086-у;

6. довідка про реєстрацію місця проживання/перебування;

7. довідка з місця проживання сім’ї та реєстрація;

8. ідентифікаційний код + копія;

9. 6 фотокарток розміром 3 х 4 см.

Перейти до спискуВерсiя для друку