Головна  →  Новини  →  24 жовтня 2019

У Києві розробили більш ефективну модель фінансування потреб закладів освіти

У Києві розробили більш ефективну модель фінансування потреб закладів освіти

Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час Колегії департаменту освіти представив освітянам новий проект «Карта потреб», який допоможе синхронізувати усі «технічні анкети» освітніх закладів столиці.

«Ми створили алгоритм, який допоможе бачити ті школи, які, в першу чергу, потребують фінансування капітальних чи ремонтних робіт. Філософія проекту – прозоро бачити в усій столиці «технічні анкети» будь-якого навчального закладу. Це дозволить ефективніше планувати капітальні та інші ремонтні роботи в освітніх закладах як на районному рівні, так і загальноміському. Виключно на основі отриманих технічних даних, формуватимуться бюджетні запити та здійснюватимуться капітальні вкладення, незалежно від розпорядника бюджетних коштів. Таким чином, ні у кого не виникатиме питань, чому фінансування закладів відрізняється», – зазначив Валентин Мондриївський.

Для визначення пріоритету проводяться обчислення за критеріями, серед яких: параметри використання об’єкта, технічний стан, наповнюваність, обсяг капітальних видатків. Планується, що пізніше додадуться критерії, які визначатимуть демографічну та містобудівну ситуацію.

«Фахівці вже провели тестовий розподіл на базі 30 шкіл Дніпровського району. Перші результати показали, що система виправдовує усі очікування. І навіть заповнення «технічної анкети» буде виключати помилки та людський фактор завдяки додатковим перевіркам фахових груп. У повному обсязі «карта потреб» почне працювати після наповнення інформаційної бази технічними анкетами усіх столичних шкіл», – додав заступник КМДА.

Перейти до спискуВерсiя для друку